Vajinismuslu “Eksik Kadın”ın evlilik ve Eş Sorunları

0
957

Vajinismuslu “Eksik Kadın”ın evlilik ve Eş Sorunları

Vajinismus çiftler üzerinde büyük bir baskıya ve mutsuzluğa sebep olmaktadır.

Vajinismuslu kadın cinselliğini yaşayamadığı için kendisini eksik hissetmektedir. Problemini kimseyle paylaşamadığı için sosyal ortamlardan uzaklaşmakta, arkadaşları ve akrabalarıyla görüşemez hale gelmektedir. Her girdiği ortamda sanki cinsellik konuşulacak şeklinde korkulara sahiptir. Yakınlarından ‘’çocuk yok mu’’ şeklinde soruları duymamak için arkadaşları ve akrabalarıyla bile görüşmeyi kesebilmektedir. Bu yüzden kendisini sosyal çevresinden iyice soyutlamakta, asosyal olmaktadır.

Bu sorunu yaşayan kadının iş hayatındaki verimliliği düşmekte, hatta çoğu kadın artık çalışmak için bir amacının olmadığını düşünerek, işini bile bırakabilmektedir. Bazı kadınlarda da cinsel sorunlarını unutma düşüncesiyle tamamen işkolik olmakta, eve mümkün olduğunca geç girme gayretine girmektedir.

Vajinismusun evlilik hayatınızdaki etkileri başlangıçta yalnızca cinsel bir problemmiş gibi görünse de zamanla çok daha büyük problemleri beraberinde getirmektedir.

Vajinismuslunun eşinde zamanla karısına karşı kızgınlık, kırgınlık gibi duygular oluşabilmektedir. Kadının kendisini istemediğini, bu durumu bilerek yaptığını, hastalığı bahane ettiğini düşünebilmektedir. Bu durumda vajinismus eşlerinin de kadınlarına karşı davranışları değişebilmekte ve zamanla bu sorun yüzünden eşlerinden soğuyabilmektedirler